Střední průmyslová škola a obchodní akademie v BruntáleLogo střední průmyslové školy a obchodní akademie v Bruntále

Firma Macco Organiques prezentovala našim žákům

 

Ve středu 29. 3. 2017 navštívil naši školu vedoucí provozu společnosti Macco Organiques s. r. o., aby žáky prvních ročníků seznámil s firmou, která je světovým lídrem ve výrobě a distribuci minerálních solí pro infuzní a dialyzační roztoky, léčiva, biotechnologii, ad. 

 

Dominika Grabovská, 1.C

"Nejdříve jsme se dozvěděli něco o historii firmy, o pobočce v Buntále, potom jsme byli seznámeni s tím, jakým způsobem se firma rozvíjela (počet zaměstnanců dříve a dnes) a kde všude po světě rozváží své chemické produkty.

Druhou polovinu přednášky zahrnoval pokus, který byl nejdříve dost zavánějící díky kyselině sírové, která se nalévala do roztoku chloridu hořečnatého 6hy, kdy se zjišťovala přítomnost oxidu uhličitého ve formě suchého ledu.
Přednášející poté do roztoku chloridu vápenatého přidali peroxid vodíku, který z relativně neutrální sloučeniny udělal zásaditou a následní ji přefiltrovali, čímž vznikl takový hnědý koláč a voda.

Dále jsme dostali informace o nadprůměrných výdělcích, kterých dosahují pracovníci firmy ve výrobě.

Po zajímavé přednášce a pokusech jsme se rozloučili, další prezentace a pokusy uskuteční pro žáky v závěru školního roku."

                                                                                                        


Vloženo: 06/04/2017 | Počet zobrazení: 1830x | Vložil: Mgr. Nikola Königová
nahoru
Vyhledávací formulář