Střední průmyslová škola a obchodní akademie v BruntáleLogo střední průmyslové školy a obchodní akademie v Bruntále

Projekt Edison je úspěšně za námi

 

Na naší škole proběhl projekt EDISON, v rámci kterého navštěvují stážisté ze zemí mimo EU naše školy a představují jim své země, tradice a kulturu.

Letos k nám přijela z Ukrajiny Ruslana a s ní ještě dva chlapci, Bryan z Indonésie a Dhaval z Indie.

Mezi další povinností stážistů patří zúčastnit se odpoledního doprovodného programu. Letos padla volba na procházku po Bruntále s výkladem, na turnaj v bowlingu a na prohlídku zámku Bruntál v anglickém jazyce. Angličtina byla rovněž hlavním jednacím jazykem projektu a všichni zúčastnění se v ní procvičili.

Všichni stážisté byli velmi milí lidé, a tak nepřekvapí, že si získali sympatie nejen žáků, ale i pedagogů. Zejména Dhaval ukázal, že pro komunikaci je mnohem důležitější vůle a chuť sdělovat než perfektní znalost gramatiky.

 

Nemohu mluvit za všechny zúčastněné, ale za sebe mohu říci, že na letošní projekt budu vzpomínat jen v dobrém.

Tímto také děkuji za spolupráci všem kolegům a žákům za aktivní přístup.

 

Mgr. Jan Steiner

  

  

 


Vloženo: 11/02/2019 | Počet zobrazení: 332x | Vložil: Mgr. Nikola Königová
nahoru
Vyhledávací formulář