Střední průmyslová škola a obchodní akademie v BruntáleLogo střední průmyslové školy a obchodní akademie v Bruntále

Soutěž NetAcad Games

 

Naši žáci se ve dnech 24. a 25. března 2017 zúčastnili soutěže Networking Academy Games. Soutěž umožňuje prezentovat znalosti a dovednosti z oblasti počítačových sítí, které získávají díky studiu v programu Cisco Networking Academy a přidružených předmětech.

V kategorii IOE (Internet of Everything) soutěžili Jan Pivoňka, Nikolas Hanich a Lukáš Štěpán. V průběhu půl roku zpracovali 3 úkoly na platformě ESP8266 (typ Arduino s WiFi modulem). Ke splnění úkolů měli k dispozici řadu senzorů. Seznámili se s analogovým zpracováním dat, s WiFi sítí, zprovozněním meteostanice aj. V celkem silné konkurenci škol České republiky se umístili 16. místě, přičemž, nebýt některých nesrovnalostí ze strany organizátorů, určitě by okupovali první desítku.

V kategorii HS3 (dovednosti v oblasti počítačových sítí) jsme přihlásili dva týmy. Vzhledem k tomu, že jsme se letos účastnili poprvé, týmy měly za úkol zmapovat průběh a obsah soutěže. Za školu tedy soutěžili Jakub Dvorský, Radek Gondek a Jan Lužný v jednom týmu a Milan Tkáč, David Vávra a Daniela Zákoutská za druhý tým.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy!


Vloženo: 07/04/2017 | Počet zobrazení: 1353x | Vložil: Mgr. Nikola Königová
nahoru
Vyhledávací formulář