Střední průmyslová škola a obchodní akademie v BruntáleLogo střední průmyslové školy a obchodní akademie v Bruntále

Strojírenství s firmou Linaset, a. s.

 

Od začátku školního roku probíhá pro žáky 2.C a 3.C zájmový kroužek Strojírenství s firmou Linaset, a. s. Náplň kroužku je zaměřena na vlastní návrh a výrobu vstřikovací formy na plasty. Cílem je tak co nejvíce přiblížit žáky ke strojírenské praxi v oblastech návrhu, konstrukce a výroby forem.

 

Firma Linaset v úvodu kroužku zprostředkovala žákům formou exkurze a několika přednášek cenné vstupní informace, na základě kterých žáci začali navrhovat vlastní plastový výrobek. Tento proces vyústil v návrh dělené formy pro dva výrobky, a to škrabky na led pro automobil a jojo. Celkový tvar výrobků si žáci sami navrhli, vymodelovali v CAD programu a následně vytiskli na 3D tiskárně pro ověření funkčnosti. Dále následovalo zaformování tvaru a celkový konstrukční návrh vstřikovací formy. Díky tomuto procesu si již dnes žáci odnáší cenné zkušenosti, které uplatňují ve výuce.

 

Už jsme ušli velký kus cesty, ale dost je ještě před námi. Nyní jsme ve fázi dokončených technických výkresů, které budou sloužit jako podklady pro výrobu vstřikovací formy. Realizační proces samotné výroby formy je naplánován na začátek nového školního roku.  Ve finální fázi bude lisovací forma sestavena, odzkoušena a namontována na vstřikovací lis ve firmě Linaset, a. s., kde proběhne samotná výroba vstřikováním plastových výrobků.

Všichni se na to těšíme a věříme, že vše zvládneme dotáhnout do samotného konce. Velké poděkování patří zástupcům firmy Linaset, a. s. za jejich čas, ochotu a bohaté zkušenosti, které nám předali a které si žáci odnesou do svého profesního života.  Poděkování patří samozřejmě i žákům a všem, kteří se na projektu svou měrou podílejí.

 

  

 


Vloženo: 28/06/2018 | Počet zobrazení: 974x | Vložil: Mgr. Nikola Königová
nahoru
Vyhledávací formulář