Střední průmyslová škola a obchodní akademie v BruntáleLogo střední průmyslové školy a obchodní akademie v Bruntále

Nebyl to můj sen, ale baví mě to…

 

Potkali jsme se s Davidem v restauraci China point v Bruntále a vypadal opravdu v pohodě, byl uvolněný a souhlasil s tím, že se s námi podělí o své první zkušenosti v jeho kariéře.

Připravili jsme pro Vás zajímavý rozhovor s čerstvým maturantem, který na naší škole letos úspěšně vystudoval obor Dopravní prostředky a ihned po škole si našel své první zaměstnání. Zeptali jsme se ho na několik otázek ohledně maturity i cesty k jeho zaměstnání.

Připravoval ses na maturitu moc?

David: Největší „dík“ dávám přípravě našich učitelů. Ta příprava ve škole byla fakt intenzivní a pomohla. Samozřejmě člověk musí přiložit ruku k dílu, když něco chce. Abych to dovysvětlil, pokud do toho člověk něco vloží, tak se to zúročí.

Byly maturitní zkoušky pro tebe snadné?

David: Byl jsem nervózní, hodně jsem se bál. Ale nakonec jsem byl výsledky příjemně překvapen. Nemůžu říct, že by to bylo těžké, pro člověka, který se připraví, to až tak těžké není.

Představoval sis, že budeš dělat zrovna tuto práci?

David: Ne. Abych řekl pravdu, nebyl to můj sen, nebyla to práce, kterou jsem si představoval. Ale bylo to tím, že jsem měl úplně jiný sen, co bych chtěl dělat. Kdybych za ním šel, neskončil bych tak dobře. Chtěl jsem vždy jezdit kamionem.

Ty děláš ve firmě Osram metrologa, popíšeš nám, co to je?

David: Metrologie je věda zabývající se měřením. Starám se o to, aby všechna měřidla byla zkalibrována. Aby se s jimi dalo měřit. Je tam několik rozdělení, jsou měřidla, která se kalibrují interně, u nás. Uděláme nějaká měření, vyhodnotíme, a pokud to má dobré výsledky, tak se vylepí nálepka, že je to způsobilé k měření. Potom jsou měřidla, které se odesílají do nějaké firmy, která je zkalibruje. Ještě jsou stroje, které se nedají přemístit, tak se volají technici z jiných firem. Čili můj úkol je, aby byly kalibrace platné.

Baví tě ta práce?

David: Jo, tak zatím jsem tam dva dny, tak si nemám na co stěžovat. Ale jo, baví mě to. Byly práce, brigády, na které jsem chodil s tím, že se mi tam nechce. Ale teď se do práce těším. Už na výběrovém řízení jsem viděl, že bych to dělat chtěl. A baví mě to.

Co první den?

David: Ten byl takový rozkoukávací. Seznámil jsem se s kolegy, se kterými budu pracovat. Poznal jsem taky na jakých stanovištích budu pracovat.

Jaký jsi měl pocit z pohovoru?

David: Když jsem do Osramu poslal životopis, tak mi zavolal pan Mgr. Františ. Říkal, že o mě mají zájem. Nervózní jsem byl, protože to byl můj první rozhovor o práci (kromě pohovoru nanečisto na naší škole). Takže to si myslím, že je nervózní každý. Ale nakonec dopadl dobře.

Jaké otázky padaly na pohovoru?

David: Žádné velmi nepříjemné otázky nebyly. Nejnepříjemnější byla tedy angličtina. Já jsem nikdy s angličtinou problém neměl. V tu chvíli mi ale položili otázku, co jsem dělal na minulé brigádě, a to bylo velmi těžké popsat....

 

Celý rozhovor zde: http://www.spsoa.cz/dokumenty/dokumenty/rozhovor-s-davidem-356


Vloženo: 29/06/2017 | Počet zobrazení: 3120x | Vložil: Mgr. Lucie Pelcová




nahoru
Vyhledávací formulář