Střední průmyslová škola a obchodní akademie v BruntáleLogo střední průmyslové školy a obchodní akademie v Bruntále

Změny ve školní síti

V průběhu letních prázdnin byla dokončena druhá etapa rekonstrukce školní sítě. Součástí této etapy byla i změna wi-fi sítě.

 

V současnosti jsou ve škole dvě oddělené sítě: spsoa-zam a spsoa-stu. Žáci se mohou přihlašovat pouze do sítě spsoa-stu.

 

Pro přístup do sítě je nutné nastavit si heslo do wi-fi sítě v profilu na adrese portal.spsoa.cz. Heslo musí být z bezpečnostních důvodů jiné, než do systému portal.spsoa.cz, ze kterého probíhá ověřování i do ostatních systémů (Moodle apod.). Žáci prvních ročníků získají přístup až po jejich zaevidování v systému bakaláři (tedy druhý a třetí týden v září).

 

Při přihlašování do sítě byl také změněn způsob autorizace uživatelů. Místo webového přihlašování se autorizace provádí skrze klienta přímo v operačním systému. V nastavení sítě je nutné mít nastaveno WPA2-podnikové a jako šifrovací algoritmus AES. Pro správné fungování je dále nutné nastavit jako metodu ověřování PEAP a v jeho nastavení zakázat ověřování certifikátu.

 

Toto nastavení je pro uživatel významně komfortnější. Není nutné při každém přihlášení do sítě zadávat uživatelské jméno a heslo. Při správném nastavení budete připojeni automaticky.

 

Důležitou součástí změny je též zaznamenávání provozu v celé síti. V případě žádosti POLICIE ČR bude vydán záznam o připojení uživatele a jeho činnosti.


Vloženo: 31/08/2014 | Počet zobrazení: 4244x | Vložil: Ing. Jan Meca
nahoru
Vyhledávací formulář