Střední průmyslová škola a obchodní akademie v BruntáleLogo střední průmyslové školy a obchodní akademie v Bruntále

Výměnná praxe se SŠ Ivanka pri Dunaji

 

 

Již sedmým rokem spolupracujeme se Spojenou školou v Ivance pri Dunaji na Slovensku, kam pravidelně jezdí získávat pracovní zkušenosti sedm studentů naší školy.

Letos v březnu vyrazilo „do světa“ sedm děvčat z oboru Ekonomika a podnikání. Děvčata byla na praxi ve firmách značky Auto Kelly a Ness. Návštěva Slovenska ale nespočívala jen v praxi, studentky si prohlédly školu a její pracoviště, která jsou pro nás velmi atraktivní – stáje koní a jízdárnu, výcvik psů, chov ryb a domácí drůbeže nebo pávů, kteří se volně pohybují po areálu. Ve škole mají studijní obory: Jezdectví a chov koní, Rybářství, Chovatelství, Lesohospodářství, Kynologie, Ekonomika a obchod. Ve volném čase si děvčata zajezdila na koních (nejspokojenější byly dvě naše žokejky), prohlédly si Bratislavu, vykoupaly se v termálních lázních v Dunajské Strede nebo zahrály volejbal se studenty školy.

Děvčata byla na praxi moc spokojená a také slovenským studentům se u nás líbilo. Ti absolvovali praxi na MÚ v  Bruntále, poznávali město, byli v kině, na  Uhlířáku, jeden den strávili  v ostravském Planetáriu.

 

Foto: http://www.spsoa.cz/galerie/druzebni-skola/ivanka-31

 

Mgr. Miroslava Stáňová a Ing. Antonie Jiskrová


Vloženo: 14/04/2015 | Počet zobrazení: 4067x | Vložil: Mgr. Lucie Pelcová
nahoru
Vyhledávací formulář