Střední průmyslová škola a obchodní akademie v BruntáleLogo střední průmyslové školy a obchodní akademie v Bruntále

Projekt Leonardo mobility

 

Projekt Leonardo mobility

 V pondělí 7. 10. se vrátilo 10 žáků oboru agropodnikání a obchodně podnikatelské činnosti z mezinárodní praxe v Itálii. Byli vybráni žáci druhého až čtvrtého ročníku, kteří na ekologické farmě Fattoria Biologica Patrice ve střední Itálii získali zkušenosti v oblasti organického zemědělství, ochrany životního prostředí a výroby bio vína. Zároveň se seznámili s chodem a každodenním životem bio farmy.  Celková doba pobytu na farmě byla 14 dní. Během dvou týdnů žáci posbírali úrodu červeného vína, seznámili se s ekologickým způsobem výroby vína, uklidili stáje, upekli několikrát chleba do místní prodejny, prořezali olivové stromy a připravili olivovou plantáž na sběr oliv v druhé polovině října ad. Žáci také navštívili některá místa v okolí, jako např. Spoleto, Terni, Assisi,  Perugia  a Řím.

Na závěr praxe obdrželi certifikát účasti na mezinárodní praxi, certifikát základního kurzu italského  jazyka a v nejbližší době také obdrží tzv. Europass, což je první evropský soubor dokladů o vzdělání držitele, jeho schopnostech, dovednostech a pracovních zkušenostech, tento doklad usnadňuje komunikaci mezi zaměstnavatelem a uchazečem o práci.

Během pobytu se žáci setkali s účastníky projektu z Poděbrad, ale také z Litvy.

Komunikace probíhala v anglickém jazyce.

V průběhu školního roku budou následovat prezentace v hodinách a také na přednášce pro posluchače Univerzity  3.věku na odloučeném pracovišti nám. J. Žižky 10, Bruntál.

 

Foto k nahlédnutí: http://spsoa.cz/galerie/dalsi-vzdelavani/leonardo-mobility-161

 

D. Juříčková, koordinátorka projektu

 


Vloženo: 15/10/2013 | Počet zobrazení: 3432x | Vložil: Mgr. Nikola Königová
nahoru
Vyhledávací formulář