Střední průmyslová škola a obchodní akademie v BruntáleLogo střední průmyslové školy a obchodní akademie v Bruntále

Soutěž Networking Academy Games – Internet of Everything

V průběhu školního roku probíhala celostátní soutěž NAG v kategorii Internet of Everything (IoE, Internet Všeho), které se za naši školu zúčastnil jeden tým: Adam Peter, Jaroslav Plašil, Vladimír Bednář.

 

Prvního ročníku této kategorie se zúčastnilo celkem 40 týmů z celé České republiky. Náš tým se umístil na krásném 17. místě a to i přesto, že se s praktická výuka Linuxu s využitím Raspberry Pi teprve do ŠVP zařazuje.

 

Soutěž NAG-IoE je nová kategorie Netacad Games, která je zaměřena na nejnovější trend v počítačovém světě, jehož cílem je zatraktivnit výuku zaměřenou na počítačové sítě, základy elektroniky a operačního systému Linux.

 

Soutěž probíhala v průběhu školního roku. Kola byla bodována a odměňována samostatně. Pro tým s největším počtem bodů v součtu za všechna kola byla připravena cena v hodnotě 20 000 Kč.

 

Týmy měly v rámci 5 kol zpracovat následující zadání:

  1. kolo – zprovoznění Raspberry Pi a systému Linux
  2. kolo – práce s LED diodami (Morseova abeceda, RGB diody aj.)
  3. kolo – zprovoznění jednoduché meteostanice (vlhkoměr, teploměr aj.)
  4. kolo – zprovoznění Wifi sítě s podúkoly
  5. onsite kolo – zpracování cyklovače stěračů

Fotky ze soutěže můžete najít v galerii NetAcad Games.

 

Mgr. Jakub Černoch

 

 

 


Vloženo: 13/06/2016 | Počet zobrazení: 2711x | Vložil: Ing. Jan Meca
nahoru
Vyhledávací formulář