Děláme výuku zábavnou, poutavou, aby v žácích vzbudila zájem o daný obor a posunovala je dále. Klademe důraz na rovnováhu mezi hard skills a soft skills. Tímto směrem naše škola jde, a to vše je posláním pro budoucnost.
Naše škola je dynamická a flexibilní SŠ s kvalitní odbornou přípravou a osobním přístupem k žákům. Spolupracujeme s celou řadou firem, využíváme nejmodernější výukové technologie a uchováváme si tak mladistvou image.
Technika bez bariér
Název projektu: TECHNIKA BEZ BARIÉR (Příjemce)
Rozpočet: 10 939 486,- Kč
Poskytovatel: Integrovaný regionální operační program (IROP)
Realizace: od 1. 6. 2017 do 31. 12. 2018
Na projekt je poskytnuta finanční podpora z EU
Popis:
Předmětem projektu je budování bezbariérovosti školy, modernizace odborných učeben ve vazbě na klíčové kompetence, zajištění konektivity a parkové úpravy v areálu školy. V rámci projektu bude vybudován nový bezbariérový výtah, bude vybudována laboratoř zaměřená na 3D tisk, modernizovány učebny výpočetní techniky a infrastruktura počítačové sítě. Cílem projektu je zajištění rovného přístupu ke vzdělání a zvýšení kvality vzdělávání v technických oborech.
Bezbariérový výtah
Laboratoř pro 3D tisk
TV REPORTÁŽE
Učebny výpočetní techniky
Park
Laboratoř virtuální reality
Název projektu: LABORATOŘ VIRTUÁLNÍ REALITY (Příjemce)
Rozpočet: 5 001 438,- Kč
Poskytovatel: Regionální operační program Moravskoslezsko
Náš projekt si klade za cíl vybudování laboratoře virtuální reality. Tato unikátní HIGH-TECH technologie umožní žákům naší školy realisticky zobrazit výuková témata, které dosud znají pouze z výkladu učitele nebo obrázků. Laboratoř virtuální reality umožní učiteli i žákům přímo ovládat děj promítaný na 3D stereoskopické imersivní stěně. Zúčastnění si tak budou moci ve výuce prohlédnou například lidské tělo, detailně si prohlédnout jednotlivé komponenty motorů, hydromotorů, alternátorů a dalších, nebo si ve fyzice projít jadernou elektrárnu.
Významný cíl je též prohloubení prostorového vidění žáků v předmětech věnovaných konstrukci strojů a zařízení, představit si lépe průniky těles, mimoběžnost těles apod.
Díky realizaci projektu bude žákům umožněno lépe pochopit složité děje v oblasti technických a přírodovědných předmětů.
Zcela zásadní je projekt pro připravovanou spolupráci s firmami z našeho regionu: Ostroj, a.s., BENEKOVterm, s.r.o. a Alfaplastik Bruntál, a.s. Pro uvedené firmy budeme vytvářet virtuální modely jejich výrobků.
Co jsme vytvořili? Jak probíhala stavaba laboratoře?
Ing. Jan Meca
tel: +420 555 559 736
mail: meca@spsoa.cz
Leonardo Mobility
Název projektu: Co udělat, aby bylo zemědělství atraktivní pro mladé lidi.
Číslo projektu: CZ/13/LLP-LdV/IVT/134091
Mezinárodní číslo projektu: 2013-1-CZ-LEO01-14045
Program: Leonardo da Vinci – Projekty mobility v rámci Programu celoživotního učení
Grant poskytl: Dům zahraničních služeb, Národní agentura pro vzdělávací programy, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1
Příjemce grantu: Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Bruntál, příspěvková organizace, Kavalcova 1, 792 01 Bruntál
Celkový grant ve výši: EUR 18 037
Počet účastníků: 10 – žáci oboru agropodnikání a obchodně podnikatelské činnosti
Biedermannová Eliška, Fňukal Jan, Hálová Lucie, Hanke Werner, Kameníček Dominik, Kutý Ondřej, Semančík Martin, Smetanová Tereza, Švarc Jakub, Unverdorbenová Lucie
Koordinátor projektu: Mgr. Dana Juříčková
Celková doba projektu: 26. 8. 2013 – 31. 5. 2015
Realizace mobility: 23. 9. 2013 – 7. 10. 2013
Cílem projektu je umožnit žákům získat zkušenost na zahraniční praxi/stáži a zvýšit tak šance při hledání zaměstnání a uplatnění v budoucím životě.
Praxe se uskuteční v celkové délce 2 týdnů v Itálii na ekologické farmě Fattoria Biologica Patrice nedaleko města Spoleto, které leží v oblasti Perugia v provincii Umbria. Žáci se seznámí s každodenním životem na farmě a jednotlivými činnostmi v daném období. Mezi nové zkušenosti patří sběr vína na vinici a následné ekologické zpracování, prořezávání olivových stromů a úprava olivové plantáže na pozdější sběr oliv, teoretická příprava výroby olivového oleje, pečení chleba, ale také práce se zvířaty, úklid stáje, nebo práce v kuchyni.
Na závěr praxe obdrží žáci certifíkát absolvování praxe, certifikát absolvování základního kurzu italského jazyka a tzv. Europass, což je první evropský soubor dokladů o vzdělání držitele, jeho schopnostech, dovednostech a pracovních zkušenostech, tento doklad usnadňuje komunikaci mezi zaměstnavatelem a uchazečem o práci.
Praxe je součástí vyučování, výsledky praxe jsou započítány do celkového hodnocení žáka v předmětu praxe.
Výstupy zahraniční stáže/praxe: deník praxe, prezentace v hodinách odborných předmětů, prezentace projektu na přednášce Univerzity třetího věku, pobočka Bruntál, nám. J. Žižky 10.
Mgr. Dana Juříčková
tel: +420 595 177 725
Mail: jurickova@spsoa.cz
https://www.naep.cz/
Učitelé studenty v EU
Název projektu: UČITELÉ STUDENTY V EU
Program: Erasmus+, aktivita KA101 (www.naerasmusplus.cz)
Číslo projektu: 2016-1-CZ01-KA101-023315
Začátek projektu: 1. 10. 2016
Konec projektu: 31. 12. 2017
Realizace mobilit: červenec – srpen 2017
Celkový grant: 28 917 EUR
Grant poskytl: Dům zahraniční spolupráce Praha
Počet účastníků: 10
Popis projektu: Cílem projektu je podpořit jazykové vzdělávání a další profesní rozvoj pracovníků školy. V rámci projektu vycestuje 9 vyučujících a 1 nepedagogický pracovník naší školy do Německa (1), Rakouska (2), Velké Británie (5), Irska (1) a na Maltu (1), aby absolvovali dvoutýdenní kurzy němčiny nebo angličtiny. Kurzy jsou pro začátečníky, pokročilé, ale i pro dva učitelé cizích jazyků.
Kontakt: Mgr. D. Juříčková, jurickova@spsoa.cz, +420 555 559 751
Internetová škola II.
Název projektu: INTERNETOVÁ ŠKOLA II. (Příjemce)
Rozpočet: 12 760 252,- Kč
Poskytovatel: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Cílem projektu je zlepšení podmínek pro výuku technických a přírodovědných předmětů na SPŠ Bruntál. V rámci projektu budou vytvořeny nové 3D výukové animace, videoukázky, učební texty a e-learningové kurzy pro vybraná témata ze strojírenství, dopravy a přírodovědných předmětů. Na vytvořené výstupy budou navazovat odborné exkurze žáků školy ve vybraných podnicích převážně v Moravskoslezském kraji. Veškeré vytvořené materiály budou distribuovány v rámci e-learningového portálu.
Technika hrou
Název projektu: TECHNIKA HROU (WWW.TECHNIKAHROU.CZ)
Název OP: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Rozpočet projektu: 2 089 582,94 Kč
Partneři projektu:
Hlavním cílem projektu je popularizace technických oborů ve městě Bruntál. První aktivitou projektu je vytvoření „DEMONSTRAČNÍHO CENTRA“. Model Demonstračního centra není v ČR nový. Tato idea se objevuje v podobě různých iQparků (Ostrava, Liberec). Cílem projektu je však v této části jiné pojetí, kdy žáky v rámci demonstrací vede odborník. Druhou aktivitou projektu je vedení „TECHNICKÝCH KROUŽKŮ“ pro žáky 5., 6., a 7. tříd základních škol. Kroužky jsou zaměřeny na robotiku, RC modelářství, fyziku a počítačovou grafiku.
Jedním z dílčích cílů je též navázat na projekty financovaný z ROP Moravskoslezsko a z OPVK, kde škola získala vybavení pro výuku kontroly a měření, CNC obrábění, pro opravy silničních vozidel, učebny počítačové grafiky nebo učební pomůcky do fyziky. V uplynulém programovém období na toto vybavení škola získala prostředky z několika projektů v celkové výši více než 50 mil. Kč. Veřejné prostředky investované do školy budou tak lépe využity a otevřou se širší veřejnosti. Přímo tak pomohou dále popularizovat technické obory u vybraných ročníků základních škol.
Dalším důležitým cílem projektu je odborné zhodnocení potenciálu, talentu a dispozic pro studium technických předmětů. S žáky ZŠ budou v úvodu realizace projektu provedeny talentové testy, které jim ukáží, jaké mají nadání a dispozice. Současně umožní vyučujícím přizpůsobit se žákům ve výuce.
Vendula Bílková
tel: +420 555 559 721
mail: info@technikahrou.cz
NatTech
Název projektu: Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji, NatTech MSK
Název projektu anglicky: Support of scientific and technical education in the Moravian-Silesian Region
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/44.0008
Rozpočet projektu: 216 675 699,81 Kč
Rozpočet partnera projektu (SPŠaOA Bruntál): 18 117 205,01 Kč.
Partnerské školy:
Základní škola Bruntál, Cihelní 6, adresa Cihelní 6, Bruntál, 792 01, IĆ 66145309
Základní škola Bruntál, Školní 2, adresa Školní 2, Bruntál, 792 01, IČ 00852783
Základní škola a Mateřská škola Horní Benešov, okres Bruntál, příspěvková organizace, adresa Školní 338, Horní Benešov, 793 12, IČ 75026252
Základní škola Břidličná, okres Bruntál, adresa Komenského 360, Břidličná, 793 51, IČ 45234604
Základní škola a Mateřská škola Zátor, příspěvková organizace, adresa Zátor – Loučky 86, 793 16, IČ 00852627
Hlavním cílem projektu je podpora přírodovědného a technického vzdělávání ve SŠ a ZŠ v Moravskoslezském kraji, podpora a rozvoj spolupráce SŠ a ZŠ navzájem a rovněž spolupráce se sociálními partnery, zejména zaměstnavateli a vysokými školami.
Projekt reaguje na dlouhotrvající problém a prognózu vývoje na trhu práce v MS kraji. Malý zájem žáků o technické obory chceme řešit podporou technického vzdělávání formou motivačních přednášek, exkurzí, odborných workshopů, soutěží, volnočasových aktivit, provozem společného webového portálu a hlavně bližší spolupráci s vysokými školami a firmami nejen z blízkého okolí.
Cílem projektu je motivovat žáky základních a středních škol k volbě studia perspektivních technických oborů, které zvyšují jejich šance na dobré uplatnění v profesním životě.
Projekt kromě žáků podporuje i pedagogické pracovníky formou nově vypracovaných metodik, ukázkových hodin, přednášek a vícedenních workshopů na téma Jak atraktivně učit technické a přírodovědné předměty.
V rámci projektu realizujeme několik aktivit jak pro žáky Střední průmyslové školy a Obchodní akademii Bruntál, tak žáky základních škol. O náplni aktivit a harmonogramu se více dozvíte informativních stránkách projektu: www.technika4you.cz
KONTAKT PRO PARTNERY PROJEKTU:
Ing. Bc. Pavel König
tel: +420 555 559 737
mail: konig@spsoa.cz
Modernizace výuky informačních technologií
Název projektu: Modernizace výuky informačních technologií (Partner)
Operační program: ROP NUTS II Moravskoslezsko 2007-2013
Prioritní osa: 2. Podpora prosperity regionu
Oblast podpory: 2.1 Infrastruktura veřejných služeb
Dílčí oblast podpory: 2.1.1 Rozvoj infrastruktury pro vzdělávání
Číslo projektu: CZ.1.10/2.1.00/25.01382
Cíl projektu
Hlavní cíl projektu spočívá ve vytvoření podmínek pro zkvalitnění vzdělávání v oblasti počítačových sítí na vybraných středních školách Moravskoslezského kraje.
Výstupy projektu
Výstupem projektu bude šest plně zmodernizovaných učeben pro výuku počítačových sítí (na každé ze zapojených škol bude zmodernizována jedna učebna). Učebny budou plně vybaveny moderním ICT vybavením potřebným pro práci s počítačovými sítěmi, bude nakoupen související nábytek (pracovní stoly, židle pro studenty, katedra, židle pro vyučujícího, skříň pro učební pomůcky), prezentační technika a budou provedeny nutné elektroinstalační práce. Součástí projektu je i školení pro učitele odborných předmětů. Zmodernizované učebny umožní řešení mnohem širšího spektra úloh a praktickou simulaci reálných situací z praxe, čímž dojde k výraznému zkvalitnění výuky. Výstupy projektu budou rovněž využívány pro potřeby volnočasových aktivit a kroužků.
Výsledky projektu
Partneři projektu
Financování projektu
Doba realizace projektu
září 2013 – leden 2014
Kontaktní osoba
Ing. Aleš Trnka
projektový manažer
odbor evropských projektů
tel.: 595 622 984
fax: 595 622 427
mail: ales.trnka@kr-moravskoslezsky.cz
Kontakt za SPŠ a OA Bruntál:
Moderní škola
Název projektu: Moderní škola
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0338
Rozpočet projektu: 1 329 409,00 Kč
Hlavním cílem projektu je tvorba nových inovačních materiálů, jejich zapojení do výuky a zlepšení materiálního vybavení školy především v oblasti informačních a komunikačních technologií. V rámci projektu bude vytvořeno 27 sad vzdělávacích materiálů pro různé tematické oblasti v předmětech anglický jazyk, ekonomika, operační systému, fyzika, CAD/CAM technologie, počítačová grafika, elektronika a elektrotechnika a další.
Z projektu budou pořízeny pomůcky pro fyziku a elektroniku, dojde k dovybavení učebny operačních systémů o systém Mac OS X a bude doplněna odborná knihovna marketingu, managementu a ekonomie využívána především žáky neekonomických oborů.
Podpora jazykového vzdělání ve středních školách
Název projektu: Podpora jazykového vzdělávání ve středních školách
Název operačního programu: Regionální operační program NUTS II Moravskoslezsko 2007 – 2013 Název prioritní osy: Podpora prosperity regionu, oblast podpory 2.1 Infrastruktura veřejných služeb, dílčí oblast podpory 2.1.1 Rozvoj infrastruktury pro vzdělávání
Financování projektu:
Cílem projektu je zlepšení stávající infrastruktury pro vzdělávání, tzn. vytvoření podmínek pro zkvalitnění výuky cizích jazyků na vybraných středních školách v Moravskoslezském kraji.
Výstupem projektu budou inovované a modernizované laboratoře pro výuku jazykových předmětů. V rámci projektu dojde k pořízení nábytku, jazykového odborného vybavení a ICT pro zkvalitnění a zatraktivnění výuky.
Elektrotechnická centra
Název projektu: Elektrotechnická centra (Partner)
Celkové způsobilé výdaje projektu: 41 314 888,00
Celková přiznaná dotace z rozpočtu RR: (92,5 %) 38 216 271,40
Podíl Moravskoslezského kraje: (7,5 %) 3 098 616,60
Operační program: ROP NUTS II Moravskoslezsko 2007-201
Registrační číslo projektu: CZ.1.10/2.1.00/09.00728
Realizační fáze projektu byla rozdělena na dvě časové etapy.
V první etapě v období let 2010 až 2012 byly provedeny stavební úpravy části druhého podlaží budovy školních dílen. Tím byly vytvořeny čtyři prostorné odborné učebny. Dvě z nich byly do konce školního roku 2012 vybaveny školním nábytkem a technickými prostředky pro výuku specializovaných odborných předmětů.
Učebny jsou například vybaveny pracovišti s prostředky HW a SW systému T-Didactic, který umožňuje zapojování reálných elektronických součástek do základních obvodů a jejich následné sestavování do analogových nebo digitálních funkčních bloků s následným ověřením jejich funkčnosti pomocí počítačové podpory a vizualizace
Významnou část projektu tvoří pracoviště na zapojování komponentů domovních instalací, komponentů ochrany osob a majetku, komponentů pro vytváření radiofrekvenčního řízení v domovních inteligentních instalacích, zapojování obvodů automatizační techniky a programování průmyslových automatů.
Ve druhé etapě v průběhu roku 2013 bude třetí odborná učebna vybavena zařízeními a technologiemi na návrh a výrobu jednostranných a oboustranných desek plošných spojů procesem CAD/CAM.
Poslední čtvrtá učebna bude vybavena ucelenou technologií SMT pro montáž a pájení desek plošných spojů s využitím součástek SMD a opravárenskými technologiemi jak klasickými, tak i SMT.
KONTAKT:
Ing. Vojtěch Kubíček
tel: +420 555 559 739
mail: kubicek@spsoa.cz
Technické vzdělávání – Brána k úspěchu
Název projektu: Technické vzdělávání – Brána k úspěchu (Partner)
Rozpočet: 1 872 589,- Kč
V rámci projektu otevře škola své brány žákům základních škol z nejbližšího okolí. Žáci ZŠ budou docházet do školy na projektové dny, které budou zaměřeny především na technické obory. Díky projektu škola získá novou počítačovou učebnu zaměřenou na CAD – CAM systémy s novou 3D tiskárnou.
Miloš Zmydloch
tel: +420 555 559 738
mail: zmydloch@spsoa.cz
Naše budoucnost
Název projektu: NAŠE BUDOUCNOST
Program: Erasmus+, aktivita KA102 (www.naerasmusplus.cz)
Číslo projektu: 2018-1-CZ01-KA102-047086
Začátek projektu: 1. 9. 2018
Konec projektu: 30. 11. 2019
Realizace mobilit: jaro 2019
Celkový grant: 40 934 EUR
Grant poskytl: Dům zahraničních spolupráce Praha (www.dzs.cz)
Počet účastníků: 10 žáků na krátkodobou mobilitu (2 týdny), 2 na dlouhodobou mobilitu (3 měsíce)
Popis projektu: Cílem projektu je podpořit jazykové vzdělávání a další profesní rozvoj žáků školy. V rámci projektu vycestuje celkem 12 žáků oborů IT a OA na odbornou stáž do Londýna.
MODERNÍ ŠKOLA III.
Název projektu: MODERNÍ ŠKOLA III.
Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_065/0014395
Název operačního programu: Výzkum, vývoj a vzdělávání
Rozpočet projektu: 1 498 300,- Kč
Cílem projektu, resp. školou vybraných šablon, je propojit výuku s praxí a také zjednodušit osobnostní a profesní rozvoj učitelů.
Byly zřízeny pozice Školní kariérový poradce a Koordinátor spolupráce mezi zaměstnavatelem a školou. Náplň činnosti Školního kariérového poradce nebude zaměřena pouze na studenty čtvrtých ročníků. Je důležité, aby o své budoucnosti mladí lidé přemýšleli ještě v době studia, navíc o svém zaměření v rámci zvoleného oboru rozhodují studenti již ve třetím ročníku. Koordinátor spolupráce mezi zaměstnavatelem a školou je především organizátorem setkání studentů i učitelů s odborníky z praxe, a to buď v konkrétních podnicích nebo na půdě školy.
Součástí propojení teoretického vyučování a praktického zaměstnání jsou také stáže učitelů odborných i všeobecně vzdělávacích předmětů v podnicích a firmách a přítomnost odborníka z praxe ve výuce.
Projekt podporuje vzájemnou spolupráci učitelů nejen v rámci naší školy, ale také bychom chtěli rozvíjet spolupráci s jinou střední školou podobného zaměření a dále se vzdělávat.
Česko-islandské partnerství v oblasti odborného vzdělávání
Název projektu: Česko-islandské partnerství v oblasti odborného vzdělávání
Registrační číslo projektu: EHP-CZ-MOP-3-012
Název programu: Dům zahraniční spolupráce, Fondy EHP
Hlavní partner: Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Bruntál, p.o.
Partner: Borgarholtsskóli
Rozpočet projektu: 897.780,- Kč
Rozpočet hlavního partnera: 510.640,- Kč
Realizace projektu: 1. 8. 2021 – 31. 8. 2022
Kontakt: Ing. Klára Vašíčková, vasickova@spsoa.cz, +420 775 669 529
Základní myšlenkou projektu bylo poznat zahraniční školu stejného typu a zaměření a navázat s ní dlouhodobou spolupráci v oblasti odborného vzdělávání. Obě školy, bruntálská Střední průmyslová škola a Obchodní akademie i islandská Borgarholtsskóli, vzdělávají studenty v oboru automobilového průmyslu.
Cílem projektu je realizovat aktivity pro studenty a zaměstnance škol tak, aby zlepšili své znalosti, dovednosti a kompetence. V plánu jsou výjezdy studentů i zaměstnanců z obou zapojených škol. V rámci projektu vycestuje na Island 5 žáků oboru Dopravní prostředky a 3 zaměstnanci školy, a to na krátkodobou mobilitu v délce jednoho týdne. Stejný počet žáků i zaměstnanců islandského partnera navštíví bruntálskou školu.
Účastníci projektu si díky studijní návštěvě a stínování na pracovišti rozvinou výsledky svého učení a získají nové kvality, které obohatí jejich osobní i profesní život. Projekt je komplexní, reaguje na skutečné potřeby cílové skupiny, kombinuje rozvoj měkkých a tvrdých dovedností.
Projekt je považován za první etapu možné dlouhodobé spolupráce mezi školami. Na tento projekt mohou v budoucnosti navazovat další aktivity a projekty.
Zahraniční zkušenost v Irsku
Název projektu: Zahraniční zkušenost v Irsku
Registrační číslo projektu: 2021-1-CZ01-KA122-VET-000016792
Název programu: Erasmus+
Poskytovatel grantu: Dům zahraniční spolupráce
Rozpočet projektu: 55.408 EUR
Realizace projektu: 1. 12. 2021 – 31. 5. 2023
Kontakt:
Cílem projektu je podpořit jazykové vzdělávání a další osobní a profesní rozvoj žáků a zaměstnanců školy. V rámci projektu vycestuje celkem 15 žáků z třetích a čtvrtých ročníků oborů Informační technologie a Obchodní akademie na 14denní odbornou stáž do Irska. Dále se pak 5 pedagogických pracovníků zúčastní dvoutýdenního jazykového kurzu angličtiny v zahraničí, a to také v Irsku. Účastníci projektu, díky účasti na krátkodobé mobilitě, získají drahocennou zahraniční zkušenost a posílí své schopnosti komunikovat v cizím jazyce.
Doučování 2022
Název projektu: Doučování 2023
Název programu: Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy
Termín realizace: 1. 1. 2023 – 30. 6. 2023
Financování: Financováno Evropskou unií – Next Generation EU
Cíl: Podpora vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19
DOUČOVÁNÍ ŽÁKŮ ŠKOL REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.
Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v MSK II (OKAP)
OKAP II
Název projektu: Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v MSK II (OKAP)
Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0019613
Rozpočet projektu: 450 mil. Kč
Realizace projektu: červenec 2021 – listopad 2023
Projekt Odborného, kariérového a polytechnického vzdělávání v MSK II (OKAP) se během následujících tří let zaměří na podporu a zatraktivnění vzdělávání žáků zejména v technických oborech. Jeho cílem je zlepšit uplatnění absolventů středních i základních škol na trhu práce. Projekt se zaměřuje také na vzdělávání pedagogů ZŠ, SŠ i VOŠ v oblasti kariérového poradenství, včetně poskytování kariérového poradenství pro žáky ZŠ a SŠ. Mezi další podporované oblasti patří odborné a polytechnické vzdělávání, zvyšování úrovně jazykových dovedností v oblasti anglického jazyka a podpora rozvoje gramotností.
Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, státního rozpočtu ČR a rozpočtu MSK a je realizován krajem ve spolupráci s 96 partnerskými organizacemi.
Významným přínosem je také výrazné zlepšení technického vybavení a rozsáhlé investice do technologií používaných pro výuku.
Technika bez hranic
Název projektu: Technika bez hranic
Registrační číslo projektu: CZ.11.3.119/0.0/0.0/17_027/0001666
Název programu: Interreg V-A Česká republika-Polsko
Partner: Powiat Prudnicki
Rozpočet projektu: 1 820 310,55 EUR
Rozpočet hlavního partnera: 1 004 013,91 EUR
Realizace projektu: 16. 5. 2018 – 31. 10. 2023
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, Státního rozpočtu České republiky a vlastních zdrojů obou partnerů.
Cílovou skupinu projektu tvoří studenti Střední průmyslové školy a Obchodní akademie, Bruntál, p.o. a odborné školy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku.
Projekt nabízí komplexní řešení pro přicházející problém kvalifikace v oblasti Průmysl 4.0. v okresech Bruntál a Prudnik.
Primárním cílem projektu je zvýšit uplatnitelnost absolventů na společném trhu práce zvýšením jejich praktické připravenosti na reálné pracovní prostředí.
Realizace projektu cílí především na dlouhodobou změnu v oblasti zvýšení kvalifikace absolventů obou škol. Absolventi obou škol získají kvalifikaci v rámci nového společného vzdělávacího programu „Průmysl 4.0“. Projekt přispěje k lepšímu propojení mezi firmami a školami. Významně se zlepší materiálně-technické vybavení obou škol.
Webové stránky projektu: technikabezhranic.cz
Síť školních podnikatelských inkubátorů
Název projektu: Síť školních podnikatelských inkubátorů
Registrační číslo projektu: CZ.11.3.119/0.0/0.0/18_031/0002222
Hlavní partner: Město Bruntál
Partner: Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Bruntál, p.o.
Partner: Gmina Prudnick
Rozpočet projektu: 1 808 070,51 EUR
Rozpočet SPŠ a OA: 498 582, 36 EUR
Realizace projektu: 1. 7. 2020 – 30. 9. 2023
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, Státního rozpočtu České republiky a vlastních zdrojů jednotlivých partnerů.
Cílovou skupinu projektu tvoří žáci základních a středních škol v Bruntále a Prudniku. Konkrétně se do projektu zapojí žáci Střední průmyslové školy a Obchodní akademie, Bruntál, příspěvkové organizace a žáci její polské partnerské střední školy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku. Dále dojde k zapojení základních škol: ZŠ Bruntál, Jesenická 10; ZŠ Bruntál, Okružní 38 a ZŠ Bruntál, Školní 2. V Prudniku se bude projekt realizovat na těchto základních školách: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1,Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3,Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4.
Projekt řeší zásadní nedostatek podnikatelských dovedností žáků škol vstupujících na trh práce a nedostatečnou kvalitu vzdělávacích aktivit v této oblasti na zapojených školách. Projekt má za cíl vytvořit síť školních podnikatelských inkubátorů a společný vzdělávací program na podporu podnikání, který bude aplikován na základních a středních školách.
Primárním cílem projektu je zvýšení podnikatelských dovedností žáků všech zapojených škol, které povedou ke zvýšení jejich uplatnitelnosti na společném trhu práce.
Nosnou myšlenkou je vybudování „školních podnikatelských inkubátorů“ na základních a středních školách, které budou svými aktivitami vytvářet podmínky pro naplnění cíle zvýšení podnikatelských kompetencí a odborných dovedností žáků.
Webové stránky projektu.
Naše budoucnost 2
Název projektu: NAŠE BUDOUCNOST 2
Číslo projektu: 2020-1-CZ01-KA102-077226
Začátek projektu: 1. 12. 2020
Konec projektu: 30. 11. 2022
Realizace mobilit: jaro 2021 – jaro 2022
Celkový grant: 69 086 EUR
Počet účastníků: 16 žáků na krátkodobou mobilitu (2 týdny), 4 na dlouhodobou mobilitu (3 měsíce)
Popis projektu: Cílem projektu je podpořit jazykové vzdělávání a další profesní rozvoj žáků školy. V rámci projektu vycestuje celkem 20 žáků oborů IT a OA na odbornou stáž do Londýna.
Nástroje na usnadnění